Ponad 4,3 mln dorosłych Polaków wzięło udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień

W trwającej od 1 lipca do 30 września 2021 roku Loterii Narodowego Programu Szczepień łączna pula nagród wyniosła niemal 22 mln zł. Średnio dziennie rejestrowało się ponad 45 tys. uczestników, a wśród nich nie zabrakło również stulatków. Loteria Narodowego Programu Szczepień to jedno z wielu działań Totalizatora Sportowego w walce z COVID-19.

https://r.dcs.redcdn.pl/webcache/pap-embed/iframe/5NlL1Gb7.html

Uroczyste przekazanie nagród głównych laureatom loterii odbyło się we wtorek 16 listopada na stołecznym Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Swoich właścicieli znalazły między innymi dwa samochody Toyota C-HR. W finałowym losowaniu, które miało miejsce 6 października przyznano również dwie nagrody główne po 1000000 zł.

W trakcie całej Loterii Narodowego Programu Szczepień na uczestników czekały również nagrody natychmiastowe. Co 500. osoba wygrywała 200 zł, a co 2000. – 500 zł. Losowano również nagrody tygodniowe i miesięczne. Wyniki wszystkich losowań zostały opublikowane na stronie www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

„Jeśli nawet nie wylosowaliśmy tych pięknych nagród, wygraliśmy zdrowie. Szczepienia są niezwykle ważne i nie ustajemy w ich aktywnym promowaniu. Czwarta fala jest falą osób niezaszczepionych” – mówił dr Michał Sutkowski, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Według dra Sutkowskiego, aż 93 proc. osób trafiających obecnie do szpitali z powodu COVID-19 stanowią osoby niezaszczepione. Odsetek zgonów spowodowanych tą chorobą wśród osób, które nie zdecydowały się przyjąć szczepionki, jest jeszcze wyższy – wynosi aż 97 proc. Ta sytuacja może się poprawić, przede wszystkim dzięki szczepieniom.

Najstarszy z zarejestrowanych uczestników Loterii Narodowego Programu Szczepień urodził się w 1913 roku. Łącznie w akcji wzięło udział 31 osób w wieku powyżej 100 lat. Największy odsetek zarejestrowanych stanowiły osoby w wieku od 40 do 49 lat. Ponad 52 proc. zgłoszeń do loterii to kobiety.

Loteria Narodowego Programu Szczepień to tylko jedno z wielu działań, jakie Totalizator Sportowy podjął w walce z pandemią COVID-19. Spółka przekazała darowizny, pomagała w organizacji szpitala tymczasowego, przeznaczała 10 proc. ze sprzedaży gier LOTTO online na przeciwdziałanie pandemii i jej skutkom, a także realizowała wolontariat wspólnie z Fundacją LOTTO im. Haliny Konopackiej. Wartość łącznej pomocy finansowej ze strony Totalizatora Sportowego przekroczyła już 25 mln zł.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Triki na dobrą diet
Dr Szabaciuk: marzen