Ponad 2,66 mln zł na walkę ze stresem w Małopolsce

Do 19 listopada podmioty lecznicze (publiczne i prywatne) mogą starać się o dofinansowanie działań związanych z zapobieganiem chorobom wywoływanym przez stres, skierowanych do małopolskich pracowników. Ze środków unijnych będą mogły pokryć nawet do 95% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Zwiększenie umiejętności radzenia sobie z napięciem u osób pracujących staje się koniecznością. Jak wynika z raportów, stres i zagrożenia psychospołeczne związane z pracą, odpowiadają za około 50- 60% nieobecności Polaków w pracy. Według statystyk problemy wynikające z zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania stanowią najczęstszą przyczynę przedstawianych zwolnień osób ubezpieczonych w ZUS. Praca zawodowa jest więc jednym z głównych czynników wywołujących stres.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Gdy mobilizuje i napędza do działania, stres staje się naszym sprzymierzeńcem. Jednak gdy jest zbyt silny lub długotrwały, zaczyna powodować szkody w naszym organizmie. Sytuacje stresowe mogą być powodem wielu dolegliwości, w tym także przyczyną zaburzeń nerwicowych, zaburzeń nastroju. Nie od dziś wiadomo, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. W celu zwiększenia umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i funkcjonowaniem na rynku pracy powstał Program profilaktyki skierowany do małopolskich pracowników. Jego realizacja pozwoli na ograniczenie negatywnych skutków napięcia i zapobieganie występowania chorób odstresowych – przede wszystkim zaburzeń psychicznych – w województwie małopolskim.

Odstresować Małopolskę

Małopolskie podmioty lecznicze, zarówno publiczne jak i prywatne, zainteresowane realizacją Programu, mogą pozyskać na ten cel środki finansowe z Funduszy Europejskich. Ponad 2,66 mln zł z Regionalnego Programu przeznaczono na ten cel. Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 19 listopada.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz dokumentacja dostępne są na stronie Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego

funduszeeuropejskie.gov.pl

Znajdź nas:

Koncert dla Niepodle
SPAR notuje wzrost s
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn