Pomimo sprzeciwu Polski

Wszyscy w Unii Europejskiej spodziewają się, że umowa wprowadzająca podatek korporacyjny zostanie zatwierdzona i to pomimo sprzeciwu władz w Warszawie.

Rząd Mateusza Morawieckiego przekonuje, że Polska straci na tak skonstruowanych przepisach i wyraził swój sprzeciw wobec podpisaniu umowy w obecnym kształcie. Wcześniej taki sam sprzeciw zgłaszała Irlandia, ale minister Paschal Donohoe w pewnym momencie zmienił zdanie i poinformował, że podatek korporacyjny w wysokości 15% będzie wprowadzony również na wyspie.

Obecnie irlandzki minister finansów wyraził nadzieję, że nawet w przypadku zgłoszenia zastrzeżeń i sprzeciwu Warszawy, podatek przez Unię Europejską zostanie przyjęty i wprowadzony, co z kolei jest potwierdzeniem słów francuskiego ministra finansów Bruno Le Maire, który powiedział, iż nie przekonują go argumenty Warszawy.

Wracając do kwestii irlandzkich, to minister Donohoe jest przekonany, że podatek od osób prawnych przyjęty zostanie zgodnie z założeniami, a rząd w Dublinie przedstawi odpowiednie przepisy, które znajdą się w ustawach o finansach kraju. Paschal Donohoe powiedział również, że procesowi przyjęcia przez UE nie zagrozi też „ciągły sprzeciw Polski”.

Nowe przepisy o opodatkowaniu korporacyjnym pojawią się w ustawie budżetowej na przyszły rok, dodał minister Paschal Donohoe.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Włamywaczowi zapła
Kto zarabia na kryzy
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська