Polski nie ma na czerwonej liście kwarantanny

Polskojęzyczne media w Irlandii, nadinterpretując poradę NPHET, odtrąbiły w początkach tygodnia, że Polska jest lub w najbliższych dniach będzie na liście obowiązkowej kwarantanny po przylocie.

Jest to wniosek zbyt daleko posunięty, a jak powiedział poseł Sinn Féin David Cullinane, dodano do listy państw z obowiązkową kwarantanną kolejnych 26 państw, ale nie są to kraje europejskie. Na czerwonej liście, jest obecnie z państw europejskich wyłącznie Austria, pomimo że, w Niemczech, Francji, we Włoszech, Polsce, na Węgrzech, Słowacji i w Czechach poziom zakażeń jest bardzo wysoki.

Decyzja rządu dziwi przedstawiciela Sinn Féin, który uważa, iż Irlandia, nie powinna do końca kierować się słowami Brukseli, a ta rekomenduje, aby nie wprowadzać takich ograniczeń wobec obywateli unijnych, o ile nie zachodzi wyjątkowa i specyficzna potrzeba.

W tej sprawie ważne jest, iż rząd przyznał, że dysponuje takim właśnie zaleceniem NPHET, które dotyczy obowiązkowej kwarantanny po przybyciu z państw unijnych, ale zajmie się tym dopiero na kolejnym posiedzeniu gabinetu, więc najszybciej we wtorek. Wtedy, może być podjęta decyzja, że i Polska, dołączy do czerwonej listy, ale dopiero wtedy.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Ekologia to bajka dl
Studio Dublin – 2
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian