Polska i Irlandia, podświetlanie budynków. Kompletny brak symetrii

Dzień św. Patryka – za nami. Jak napisała na swoim facebooku Ambasada Irlandii w Warszawie: „W tym roku, w dniu św. Patryka, osiągnęliśmy absolutny rekord: 17 marca Polska była najbardziej zielonym krajem na świecie! W 21 polskich miastach na zielono podświetlone zostały aż 53 obiekty!” Szkoda, że Irlandczycy nie rewanżują nam się tym samym.  Mamy w tym względzie kompletny brak symetrii.

Ile budynków w Irlandii jest co roku jest podświetlonych na biało-czerwono np. w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? Żaden. Tymczasem np. na 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na biało-czerwono podświetlono m.in. piramidy egipskie, Krzywą Wieżę w Pizie, najwyższy na świecie wieżowiec Burdż Chalifa w Dubaju a nawet statuę Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Można? Można. Ale – do tego potrzeba minimum dobrej woli.

A tej dobrej woli wyraźnie brakuje, o czym pisałem w zeszłym roku w notce: „Nie śpię bo patrzę na ratusz. Antypolonizm czy dyplomatyczny skandal?” – w której opisuję zakończoną kompletną kompromitacją próbę podświetlenia na biało-czerwono urzędu miasta w Cork…

/Powyżej: zrzut ze strony fb Ambasady Irlandii w Polsce/

Autor: Piotr Słotwiński 

Źr: piotrslotwinski.com>>>

Znajdź nas:

Studio Dublin – 22
Paulina Młynarska:
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn