Półroczne oczekiwanie na wygraną

Dzisiaj przed Komisją ds. Finansów i Reform Oireachtas, czyli połączonych izb parlamentu pojawi się prezes National Lottery.

Na posiedzeniu Komisji tłumaczyć będzie, dlaczego od sześciu miesięcy, nie padła główna wygrana, ale wiadomo, co powie, bo powtórzyć ma swoją wcześniejszą opinię. Wg Andrewa Algeo Lotto Jackpot, to gra losowa, więc ani on, ani nikt z National Lottery, nie ma wpływu na losowanie. To jednak od wielu tygodni spędza sen z powiek niektórych posłów i senatorów, bo wskazują oni, że w całej sprawie, może dochodzić do jakichś nieprawidłowości, a proponowano już, aby powstała specjalna komisja śledcza ds. wyjaśnienia braku wygranej.

W tej sprawie reagowała nawet sama National Lottery, bo starała się u regulatora rynku gier i zakładów, aby zmienić zasady gry w Lotto, więc wprowadzić zapis, że „wygrana musi być”.

Nie do końca wiadomo, w jaki sposób miałoby zostać to osiągnięte, gdyż to dopiero mogłoby pobudzić wielbicieli teorii spiskowych, a i National Lottery, mogłoby narażone być na procesy osób uważających się za pokrzywdzonych, więc jak do tej pory, nie ma zmian w zasadach gry.

Obecna kumulacja w maksymalnej dozwolonej w Irlandii wysokości wynosi nieco ponad 19 milionów euro, a czynione mają być wciąż starania, by doprowadzić do zmiany zasad gry, żeby w przyszłości, „tak nieprawdopodobnie długie oczekiwanie na wygraną, nie miało miejsca”, dodaje operator irlandzkiego Totka.

Andrew Algeo ma też powiedzieć przed Komisją, że jest to „niezwykłe” i porównać prawdopodobieństwo do 37-krotnego rzutu kostką, kiedy nie wypadnie „szóstka”.

*

W mojej ocenie niezwykłością będzie, o ile po dzisiejszym posiedzeniu Komisji i wysłuchaniu szefa National Lottery, padnie główna wygrana, chociaż nie będę wnosił pretensji, o ile na moją rzecz.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Użytkownicy gazu po
Odpowiedź Sinn Féi
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська