Połowa Irlandii jest już zaszczepiona

Premier Micheál Martin potwierdził na konferencji prasowej, iż program szczepień prowadzony jest w kraju poprawnie, co pozwoliło na zaszczepienie połowy mieszkańców Irlandii.

Premier wyraził też przekonanie, że o ile nadal wszystko szło będzie w tym kierunku, to program szczepień, zakończy się w zakładanym przez rząd terminie, chociaż może wystąpić niewielkie dwu- trzytygodniowe opóźnienie.

Szef irlandzkiego gabinetu powiedział, iż w kraju, podano już 2,5 miliona pojedynczych dawek szczepionki, a tysiące osób otrzymały już dwie dawki i ten proces umacniania odporności, będzie kontynuowany.

Micheál Martin chwali i dziękował osobom, które wykonują szczepienia oraz przygotowują cały proces od strony logistycznej, wyrażając swój podziw dla ich ciężkiej pracy. Premier zaapelował też do społeczeństwa, by nie odmawiało szczepień Covid-19, gdyż takie postępowanie może być odbierane przez innych mieszkańców kraju, jako antyspołeczne.

Micheál Martin:

– To fantastyczny wysiłek wszystkich pracowników, wolontariuszy i lekarzy pierwszego kontaktu zaangażowanych we wdrażanie szczepionek w Irlandii. Dziękuję!

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
Wróciły antyaborcy
Wsparcie dochodu dla
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian