Polonia stanęła na wysokości zadania

Od wczoraj informujemy w Radiu Wnet, że irlandzka i brytyjska Polonia, jest jedną z najbardziej aktywnych grup, które odpowiadają na apele o pomoc humanitarną dla zaatakowanej bestialsko Ukrainy.

Organizacje społeczne, które prowadzone są przez i dla Polaków na Wyspach, nie spodziewały się takiego odzewu, bo Polacy z Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii, ale też Irlandii Północnej zasypali punkty odbioru darów wszystkim, co potrzebne jest w oblężonej Ukrainie.

Część organizacji zaapelowała nawet do darczyńców, aby przez chwilę ograniczyli dostarczanie pomocy, ponieważ brakuje miejsca na składowanie darów i nie ma możliwości technicznych, aby przewieźć je do punktów zbiórek w Polsce.

Słowa pochwały należą się także firmom kurierskim, które obsługują trasy z Irlandii i Wielkiej Brytanii do Polski, bo to na nich spoczął ciężar transportu, a jak zaznaczają, robią to w odruchu serca i nie pobierają za przewóz żadnych opłat.

Pamiętać należy, że do akcji humanitarnej przekazywania pomocy, tłumnie włączyli się też Irlandczycy i Brytyjczycy, o czym poinformowało nas Studio Londyn Radia Wnet, a i dodaje się, że podobnie, jak na Szmaragdowej Wyspie, do pomocy włączają się również inne nacje zamieszkujące obie wyspy.

Obecnie w Irlandii i Wielkiej Brytanii prowadzonych jest przynajmniej kilkadziesiąt zbiórek i bez specjalnych problemów, znaleźć je można w mediach społecznościowych.

Bogdan Feręc

Źr: Studio 37 Radio Wnet

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
PE ogłosi Ukrainę
Ambasada Federacji w
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська