Polki a zdrowe odżywianie. Co stoi na przeszkodzie?

70 proc. Polek chce odżywiać się zdrowiej, ale brakuje im czasu oraz pomysłów na codzienne przygotowywanie odpowiednich posiłków – wynika z badania przeprowadzonego przez GfK na zlecenie marek Purella Superfoods i NutriBullet.

Jak możemy dowiedzieć się z raportu, 50% respondentek deklaruje, że stara się właściwie bilansować posiłki i kupować zdrową żywność. Jednocześnie 70% kobiet podkreśla, że chciałoby odżywiać się jeszcze lepiej. Co mają na myśli mówiąc o zdrowym odżywianiu? Najczęściej utożsamiają je ze spożywaniem dużej ilości warzyw i owoców, z ograniczeniem ilości spożywanych słodyczy, a także z rezygnacją z dań typu fast food. Jak jednak deklarują Polki, na drodze do zdrowego odżywiania się stoją im m.in. brak czasu, a także brak pomysłów na szybkie i zdrowe dania.

Szybko, łatwo i zdrowo – czy to możliwe?

Ostatnie lata pandemii sprawiły, że nawyki żywieniowe Polek znacząco się zmieniły. Jak wynika z badania, aż 80% kobiet samodzielnie przygotowuje posiłki w domu. Choć połowa z nich łączy codzienne gotowanie z przyjemnością, dzisiejszy tryb życia nie pozwala większości kobiet spędzać długich godzin w kuchni. Szukają więc prostych rozwiązań. 57% Polek preferuje posiłki, których przygotowanie zajmuje niewiele czasu. W związku z tym sięgają po urządzenia elektryczne, które ułatwiają im przygotowanie posiłków np. mikser, blender kielichowy czy robot kuchenny.

77% kobiet ma świadomość, że dieta ma duży wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Chętnie interesują się wpływem poszczególnych składników odżywczych na organizm. Chociaż kobiety nie zawsze są tego świadome, w ich daniach coraz częściej pojawiają się produkty z kategorii superfoods.

– Wiele Polek regularnie używa w swojej kuchni kurkumy, siemienia lnianego czy czarnuszki, nie mając przy tym świadomości, że są to produkty z tej kategorii. 30% ankietowanych kobiet zadeklarowało, że chętnie korzystałoby z dobrodziejstw superfoods, ale nie wie, które wybrać – mówi Natalia Ukleja, Brand Manager Purella Superfoods.

DlaHandlu.pl

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Niech żyje wolna
Renata Kaczoruk: Woj