Półka „Kupuję, nie marnuję” w 150 sklepach Lidl

Lidl testuje w swoich sklepach półki z przecenioną żywnością opatrzone hasłem „Kupuję, nie marnuję”. Celem akcji jest niemarnowanie żywności. Obecnie sieć prowadzi akcję w około 150 sklepach.

– Podejście do tematu niemarnowania żywności jest stałym i ważnym elementem społecznej odpowiedzialności biznesu Lidl Polska. Na poziomie każdego sklepu optymalizujemy wielkości zamówień oraz prowadzimy system przecen, aby skutecznie minimalizować ryzyko marnowania. Każdy sklep monitoruje termin przydatności do spożycia sprzedawanych artykułów – gdy czas ten jest krótki, produkty objęte są promocyjnymi cenami – informuje nas biuro prasowe sieci.

Lidl podkreśla, że dąży do tego, aby wiedza klientów na temat niemarnowania żywności była coraz większa. Od początku istnienia Lidl Polska, czyli od 2002 roku, współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności, z którą wspólnie obchodziła w ubiegłym roku Światowy Dzień Żywności.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

– Ponadto w ok. 150 naszych sklepach właśnie rozpoczęliśmy fazę testów akcji przecen pod hasłem „Kupuję, nie marnuję”. W specjalnych wyznaczonych strefach pod tą nazwą można znaleźć owoce i warzywa z krótkim okresem przydatności do spożycia oraz pieczywo odpiekane poprzedniego dnia. Celem akcji jest niemarnowanie żywności – podaje sieć.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Obecnie w 30 krajach istnieje około 10.500 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 630.

DlaHandlu.pl>>>

Podziel się:

Więcej żłobków,
Dawid wobec Goliata,
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn