Polish Consulate / Konsulat Polski w Limerick: Dodatek mieszkaniowy

Irlandzki rząd przygotował specjalny dodatek mieszkaniowy dla osób, które z powodu obecnej sytuacji w kraju straciły część lub większość dochodów i nie są w stanie pokryć wszystkich wydatków związanych z czynszem.

Rent Supplement jest świadczeniem pieniężnym wypłacanym przez Departament ds. Zatrudnienia i Ochrony Socjalnej, mającym na celu dofinansowanie do wydatków mieszkaniowych ponoszonych w związku z wynajmowaniem mieszkania. Dodatek do czynszu jest dostępny jako krótkoterminowe wsparcie dochodu.

Osoby, które ze względu na niski poziom dochodów, nie są w stanie opłacać czynszu, mogą podjąć starania o uzyskanie specjalnej pomocy finansowej w formie dofinansowania do wynajmowanego mieszkania.

W przeszłości można było ubiegać się o ten dodatek do czynszu, jeśli znajdowaliśmy się na liście osób ubiegających się o mieszkanie socjalne. Jednak w wyniku zaistniałej sytuacji w kraju, zdecydowano się to świadczenie rozszerzyć i jest on już dostępny dla znacznie większej grupy ludzi.

Departament ds. Zatrudnienia i Ochrony Socjalnej obiecuje, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby zapewnić niezbędne wsparcie, jeśli takie wsparcie będzie konieczne.

O dodatek do czynszu mogą starać się osoby, które: Otrzymywały już tego typu pomoc w ciągu ostatnich 12 miesięcy od daty złożenia wniosku lub, które zamieszkiwały dane mieszkanie przez co najmniej 183 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcy bezpośrednio przed złożeniem wniosku i ich sytuacja materialna znacząco się zmieniła.

Formularz do pobrania znajdą Państwo pod poniższym linkiem: https://www.gov.ie/en/service/fb3b13-rent-supplement/#apply

Źr: Konsulat Polski w Limerick

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd przygotowuje s
Irlandzka mapa koron
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish