Policjant zastrzelony na służbie!

An Garda Siochána poinformowała, iż w Castlerea w hrabstwie Roscommon doszło do tragicznego w skutkach wydarzenia, w którym zastrzelony został funkcjonariusz policji.

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach nocnych, na głównej ulicy miasta, w pobliżu posterunku Gardy. Funkcjonariusz, jak dodają służby prasowe Gardy, był wtedy na służbie.

An Garda Siochána:

– Z głębokim smutkiem An Garda Síochána potwierdza śmierć naszego kolegi, będącą skutkiem śmiertelnych ran postrzałowych otrzymanych podczas incydentu w Castlerea na krótko przed północą w środę 17 czerwca 2020 r. Ar dheis Dé go raibh a anam.

Obecnie w tej sprawie toczy się intensywne śledztwo, a prowadzący dochodzenie, próbują ustalić przebieg wydarzeń i powód, z jakiego doszło do tego tragicznego wydarzenia. Z pierwszych ustaleń wynika, że policjant mógł być zastrzelony z jego własnej broni służbowej, którą wcześniej mu odebrano.

Jednocześnie funkcjonariusze z pionu dochodzeniowego informują, że w związku z zabójstwem zatrzymano już około 40-letniego mężczyznę, który przebywa teraz na posterunku w Castlerea. O ile podejrzenia policjantów zostaną potwierdzone, to mężczyźnie wkrótce postawiony zostanie zarzut zabójstwa.

Swój ogromny smutek i żal wyrazili policjanci w całym kraju, a sekretarz generalna Stowarzyszenia Sierżantów i Inspektorów Antoinette Cunningham powiedziała, że ​​była zdruzgotana, słysząc o strzelaninie.

Antoinette Cunningham:

– To smutny dzień dla Gardaí i wyrażam głębokie współczucie rodzinie detektywa i jego kolegom.

W podobnych słowach wypowiedział się lokalny polityk, poseł Denis Naughten, który stwierdził, iż jest w szoku i odczuwa ogromny żal z powodu śmierci policjanta.

Denis Naughten:

– To druzgocąca wiadomość dla jego rodziny, oddanego zespołu Gardaí w Castlerea i społeczności. Nasze myśli i modlitwy są teraz z jego rodziną.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Premier: - Mamy to!
Prezes Tesco: Widzim
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish