Policjanci ze świąteczną wizytą w domu opieki

Policjanci z Kinsale zaskoczyli pensjonariuszy domu opieki w Belgooly, pojawiając się tam ze świąteczną wizytą.

Ten gest, niezwykle ciepło odebrany został przez osoby przebywające w domu, którzy od kilkunastu dni są tam zamknięci, a i zawieszono ze względów bezpieczeństwa wszelkie wizyty. Policjanci przygotowali się do odwiedzin bardzo dobrze, bo przywieźli ze sobą drobne upominki i świąteczny poczęstunek, w tym wielkanocne czekoladowe jajka.

Wizyta funkcjonariuszy połączona została z dostawą środków ochrony osobistej dla personelu, a te podarowała na rzecz domu opieki firma Thermo Fisher Scientific.

W Cramers Court Nursing Home mieszka obecnie 66 pensjonariuszy, a spotkanie, chociaż odbywało się przez szybę, bardzo ich ucieszyło, podobnie jak z wizyty cieszył się personel.

Z wizytą do domu opieki udali się oficer Damien Craven i sierżant Sean Murray, którzy byli forpocztą nadchodzących działań irlandzkiej policji. Okazuje się, że do posterunków w całym kraju, przynoszone są paczki ze świątecznymi upominkami,  które mają być przekazane osobom starszym znajdującym się w domach opieki. Prezenty przynoszą zwykli mieszkańcy kraju, właściciele małych firm, których pracownicy wyszli z taką inicjatywą, pamiętając w tym okresie o seniorach. Garda docenia te gesty i zapowiedziała ustami swojego rzecznika, że wszystkie podarunki trafią do właściwych rąk.

Przypominamy, że w najbliższą sobotę w ramach rządowej akcji pamięci o ofiarach koronawirusa, ale i w podziękowaniu dla służb, w tym lekarzy i pielęgniarek, Ministerstwo Kultury zachęca do ustawienia w oknie zapalonej świecy. Ta ma stać się symbolem hołdu i zjednoczenia w czasach pandemii.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Cramers Court Nursing Home/Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Premier Boris Johnso
Europa przygotowuje
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish