POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW ZNISZCZENIA DRZWI, JEDEN Z NICH ODPOWIE TEŻ ZA USIŁOWANIE WŁAMAŃ DO PIWNIC

Policjanci z Chojnic przedstawili wczoraj zarzuty w sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem. Usłyszał je 19-letni mieszkaniec Chojnic, który w minioną środę próbował okraść 5 piwnic w jednym z miejscowych budynków. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że ten sam sprawca kilka godzin później wspólnie z kolegą uszkodzili drzwi wejściowe do kamienicy na terenie miasta. Wytypowani przez mundurowych sprawcy tego samego dnia zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy, gdzie spędzili noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Kara do 10 lat więzienia grozi 19 -letniemu chojniczaninowi, który próbował okraść kilka piwnic w jednej z kamienic w centrum Chojnic. Sprawca pokonał zabezpieczenia drzwi i przygotował do wyniesienia znajdujące się w pomieszczeniach elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego oraz inne przedmioty. Na szczęście złodziej został spłoszony przez jednego z mieszkańców. Sprawca uciekając pozostawił na miejscu zdarzenia reklamówki oraz karton, a w nich spakowane i gotowe do wyniesienia łupy.

Poinformowani o tym zdarzeniu funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Technik policyjny wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady kryminalistyczne, a policjanci z wydziału kryminalnego zajęli się ustalaniem sprawcy.

W międzyczasie policjanci zostali poinformowani o kolejnym popełnionym przestępstwie, tym razem dotyczącym uszkodzenia drzwi wejściowych do kamienicy znajdującej się w centrum miasta. Mundurowi szybko przeanalizowali zdobyte informacje o tych dwóch zdarzeniach, które naprowadziły ich na trop osób podejrzanych o uszkodzenie tych drzwi. W trakcie czynności nad tymi sprawami policjanci ustalili, że jeden z tych mężczyzn jest również sprawcą usiłowań kradzieży z włamaniem do piwnic.

Policjanci tego samego dnia zatrzymali tych mężczyzn. Dwaj mieszkańcy Chojnic w wieku 19 i 22 lat trafili do policyjnych celi. Wczoraj popołudniu śledczy przedstawili im zarzuty. Obydwaj odpowiedzą za uszkodzenie mienia, które właściciel wycenił na kwotę 3 tys. złotych. Zatrzymany 19-latek odpowie także za usiłowanie włamań do piwnic. Teraz o losie tych mężczyzn zdecyduje sąd.

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij
Dzięki pandemii jes
Goodbay Donald
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian