Policjanci rozmawiają z seniorami o ich bezpieczeństwie

Miliccy policjanci wykorzystują każdą okazję, aby spotkać się z osobami starszymi i porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Tym razem jedna z funkcjonariuszek odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Miliczu.

Kolejne już w tym roku spotkanie milickich policjantów z seniorami odbyło się w  miejscowym Domu Pomocy Społecznej. W wydarzeniu przeprowadzonym przez funkcjonariuszkę, która w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu zajmuje się profilaktyką i zapobieganiem przestępczości oraz przez pracownika milickiego Sanepidu, wzięło udział kilkunastu pensjonariuszy ośrodka. 

W trakcie rozmowy policjantka poruszyła kilka tematów związanych z bezpieczeństwem osób starszych. Głównym zagadnieniem była problematyka zapobiegania przestępstwom popełnianym przez sprawców działających metodami na tzw. „wnuczka”. Funkcjonariuszka zaprezentowała zebranym film zrealizowany w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pokazujący jak działają oszuści. W materiale filmowym zobrazowano jak uchronić się przed działaniami osób, które chcą pozbawić osoby starsze ich oszczędności i jak nie paść ofiarą przestępstwa. Policjantka mówiła także o oszustach działających metodą „na policjanta” – zebrani seniorzy dowiedzieli się, że mundurowi nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie proszą o przekazanie gotówki nieznanej osobie. Prośba o zaangażowanie prywatnych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji to z pewnością próba oszustwa.

Na koniec spotkania policjantka zaapelowała do seniorów, aby w przypadku otrzymania telefonu od osoby, która np. podaje się za krewnego a nie jest rozpoznana przez rozmówcę, odbierający telefon nie podejmował żadnych kroków w kierunku przekazywania pieniędzy nieznanemu – być może jest to próba oszustwa!

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Miliczu

Podziel się:

POLSKIE WYBORY 2019
Tomasz Zbigniew Zape
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn