POLICJANCI ODZYSKALI QUADA O WARTOŚCI 37 TYS. ZŁ I ZATRZYMALI SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Zgorzeleccy policjanci w jednej z miejscowości na terenie powiatu odnaleźli pochodzącego z kradzieży quada oraz zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. W wyniku podjętych działań 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu o wartości 37 tysięcy zł. Dodatkowo zatrzymany będzie odpowiadał za dwukrotne kierowanie pojazdami wbrew sądowym zakazom. W związku z tym, że podejrzany był już wczesnej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy działający w ramach grupy „NYSA” wspólnie z kolegami z pionu prewencji, wykorzystując zdobyte informacje, odnaleźli w kompleksie leśnym w gminie Pieńsk quada. Jak się okazało został on skradziony z naczepy pojazdu ciężarowego zaparkowanego na terenie jednej ze stacji paliw w gminie Zgorzelec. Wartość pojazdu pokrzywdzony wycenił na kwotę 37 tysięcy zł.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze zidentyfikowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał już zarzuty za kradzież odnalezionego quada. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał za dwukrotne kierowanie pojazdami wbrew sądowym zakazom.

Podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia zrobiła zn
Przed e-commerce ogr