Polak oskarżony o zabójstwo, ponownie stanie dzisiaj przed sądem

Sebastian Barczuk, który oskarżony został o zabójstwo Michała Kruka, stanie dzisiaj, kolejny już raz, przed Centralnym Sądem Karnym w Dublinie.

Polak miał dokonać zabójstwa bezdomnego rodaka z północnej części Dublina, ponad trzy lata temu, a jak wynika z ustaleń śledczych, którzy przyjęli tę właśnie wersję w toku śledztwa, stało się to w okresie pomiędzy 3 a 4 sierpnia 2017 roku. Sebastian Barczuk* od początku śledztwa utrzymuje, że nie jest winny śmierci Kruka, co chce udowodnić przed sądem.

Urząd prokuratorski skłania się ku wersji śledczych, a argumentuje to, iż zarówno ofiara, jak i potencjalny sprawca, są tej samej narodowości.

Na takie postawienie sprawy, zareagował adwokat oskarżonego Polaka i wskazał, że również większość świadków w tej sprawie, jest narodowości polskiej.

Podczas pierwszego dnia procesu, a ten rozpoczął się wczoraj, wybrano i zaprzysiężono ławę sędziów przysięgłych, która składa się z siedmiu mężczyzn i pięciu kobiet. Sprawie przewodniczy sędzia Tony Hunt. Ze względu na złożoność sprawy, ilość świadków i obszerny materiał procesowy, sprawa może trwać od trzech do czterech tygodni.

*Zgodnie z irlandzkim prawem i przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, nazwiska podejrzanych, oskarżonych oraz skazanych, a także ich wizerunki, mogą być upubliczniane.

Bogdan Feręc

Źr: Court Service/The Journal

Polska-IE: Udostępnij
Wiele małych i śre
Jeden z pięciu lub