Polacy w Irlandii nie zawiedli

Wczoraj o 21:00 w wielu domach w całej Irlandii zapłonęły świece, które miały symbolizować jedność, wsparcie i były hołdem złożonym zmarłym oraz pracownikom pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Dzisiaj swobodnie mogę powiedzieć, że nie zawiedli również Polacy i pokazali jedność z wyspą, na której mieszkają, bo i w ich domach na okiennych parapetach pojawiły się świece. Tak było m.in. w Galway, kiedy przed godziną 21:00 udałem się na jedno z osiedli, licznie zamieszkiwanych przez Polonię, więc odwiedziłem Doughiskę.

Okna tamtejszych domów, które w większości zamieszkiwane są przez imigrantów z Europy Wschodniej, chociaż nie tylko, rozświetlone były świecami. Niezależnie też od tego, czy domy były polskie, rosyjskie, litewskie, czy też inne, stały w ich oknach świece, dając wyraz solidarności.

O naszej jedności z Irlandią, jej rodowitymi mieszkańcami i osobami, które ucierpiały z powodu epidemii, można było przekonać się również pod naszą informacją o tej zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury akcji, bo liczne zdjęcia komentujące to wydarzenie świadczą, że potrafimy się jednoczyć w chwilach ważnych dla Irlandii.

Zdjęcie z galerii Pani Anety, które umieściła pod naszym facebookowym postem, niech stanie się ilustracją tekstu, który pisałem z dużą przyjemnością.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij...
Nie będzie podwyże
Plaga kierowców na
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish