Polacy masowo opuszczają Irlandię

Najnowsze dane służb rządowych mówią, że polska diaspora w Irlandii kurczy się w zastraszającym tempie, a Polacy masowo wracają do ojczyzny.

Badania pokazały, iż wielu Polaków mieszkających do tej pory w Irlandii, zdecydowało już, że opuści wyspę, by powrócić na łono ojczyzny. Dane ujawniły też trend, który znacznie zwiększył się w ostatnich miesiącach, a spowodowany jest zarówno pogarszającymi się wskaźnikami gospodarczymi, jak i ostatnimi wydarzeniami epidemiologicznymi.

Wiadomo również, że Polacy powracający do kraju, mogą liczyć na pomoc swojego rządu, bo ten zapewni im liczne ulgi, ale i opłaci czynsz za pierwszy rok pobytu w kraju, a i otrzymają dodatki na dzieci.

Warszawa zapewnia, że to nie koniec dobrych wiadomości dla powracających do kraju Polaków, gdyż mogą liczyć na całkowicie darmową opiekę zdrowotną oraz inne profity z tytułu osiedlenia się na łonie rodzinnego kraju, więc zapewnią także zwolnienia z wnoszenia opłat (co łaska), w kościołach.

Ocenia się, iż do tej pory z Irlandii wyjechało już około 30% Polaków, którzy do tej pory tam mieszkali, a służby konsularne dysponują jakoby informacjami, że łącznie do 60% społeczności polskiej w Irlandii, planuje powrót do ojczyzny do końca 2020 roku.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij...
Millions for COVID-1
Dobowy rekord zgonó
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish