Polacy lubią smaki z dzieciństwa

Produkty spożywcze przenoszące w czasy dzieciństwa, kojarzące się ze słodkimi, beztroskimi latami oraz pierwszymi fascynacjami smakowymi. To – jak podaje Mintel – jeden ze sposobów konsumentów na stres w czasie pandemii.

– Generowanie nowych wrażeń i szczypty ekscytacji w branży spożywczej w oparciu o nostalgię jest inspirującym i zyskującym na znaczeniu zabiegiem marketingowym. Konsumenci chętnie otwierają się na produkty, które kojarzą im się z dobrymi, prostymi czasami. Jest to szczególnie istotne w epoce COVID-19, gdy otaczająca nas niepewność, stres i codzienny niepokój buduje coraz większe zainteresowanie rozwiązaniami, które mają polepszyć nasz nastrój i zapewnić pewną odskocznię, na przykład poprzez przeniesienie nas w czasy dzieciństwa – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Honorata Jarocka, Senior Food and Drink Analyst Mintel.

Według danych konsumenckich Mintel, aż 70% respondentów w Polsce identyfikuje się ze stwierdzeniem: „Lubię rzeczy, które przypominają mi o mojej przeszłości (np. o dzieciństwie)”.

Dodatkowo, podobny odsetek polskich konsumentów deklaruje, że aktywnie poszukuje sposobów na zmniejszenie stresu.

26% Polaków przyznaje również, że od momentu wybuchu pandemii częściej jedzą produkty przyjemnościowe, takie jak lody czy czekolada. W kategorii słodyczy nieczekoladowych, 74% polskich konsumentów stwierdza, że słodycze w stylu retro są dobrą propozycją prezentową.

Więcej na portalspozywczy.pl

DlaHandlu.pl

Polska-IE: Udostępnij
Prepersi zawsze goto
Dr Krzysztof Jabłon
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian