Pola Drabik, a wsparcie dla młodych talentów

Pola Drabik idzie, po kolejne zwycięstwa, jak burza, czego serdecznie gratulujemy, ale to nie jedyna nasza młoda rodaczka, która sławi Polskę w Irlandii.

Cieszą sukcesy Polaków na wyspie, jeszcze bardziej cieszą te młodego pokolenia, a tych z roku na rok jest więcej i powinno się chyba zacząć mocno działać w tej sprawie, czyli energicznie wspierać naszych rodaków.

Zastanawia tutaj brak inicjatywy polskiego rządu, a dokładnie przedstawicieli polskich władz w Irlandii, którzy jakże chętnie pojawiają się przed obiektywami fotografów, by udokumentować swoje niepotrzebne lub mało znaczące działania w kraju deszczu i wiatru. Przedstawiciele polskich władz w Irlandii, może i wspierają społecznie doniosłe prace, ale tylko wybranych wyłącznie grup, co nawiasem mówiąc, trochę źle wygląda w ocenie naszej diaspory na wyspie, a ta ma uzasadnione pretensje, co do ogólnej działalności przedstawicieli Rzeczypospolitej Polskiej na irlandzkiej wyspie.

Może warto byłoby się zastanowić, co przyniesie beneficjum nam wszystkim, nad utworzeniem fundacji na rzecz rozwoju i wsparcia dla młodych Polaków, któ®zy odnoszą tutaj sukcesy, co pomoże w aktywizowaniu Polaków bardziej, niż angażowanie się w imprezy skierowane do nielicznej części polskiej społeczności na wyspie.

Wsparcie zarówno polityczne, jak i mentalne, ale i finansowe dla naszych nazwijmy ich małych talentów, powinno być podstawą działań naszych misji dyplomatycznych, a te mają dużo więcej możliwości pozyskania sponsorów, czy też pomocy/wsparcia dla młodych sportowców, lub młodzieży, odnoszącej sukcesy w innych dziedzinach, w tym nauce.

Tuż po wakacjach, wraz z moimi koleżankami i kolegami z mediów polonijnych, poprosimy o zorganizowanie spotkania w ambasadzie RP w Dublinie, aby przedyskutować tę problematykę i postawić pierwszy krok, w tworzeniu instytucji promującej zdolności warte popularyzowania.

Również Państwo możecie przyłączyć się do naszych działań i przesyłać na adres naszej skrzynki e-mailowej pytania do przedstawicieli ambasady RP, chociaż wciąż nie do ambasadora, bo tego, jak nie było, tak nie ma, a jak poinformował mnie przebywający właśnie w ojczyźnie redaktor Tomasz Wybranowski, chociaż nie zacytuję jego słów, nadziei nie ma na szybkie rozwiązanie tej kwestii.

Adres e-mail: info@polska-ie.com. Zapewniamy anonimowość.

Bogdan Feręc

Podziel się:

EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn