Pojedziesz na zagraniczne wakacje – dziecko nie wróci do szkoły

Jeżeli rodzina postanowi wyjechać na wakacje za granicę, to w takim przypadku może się okazać, że dziecko nie wróci we wrześniu do szkoły.

Prezes Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów i Zastępców Dyrektorów ostrzegł rodziny przed wyjazdem na wakacje zagraniczne, jeśli chcą, aby ich dzieci mogły wrócić do szkoły pod koniec sierpnia lub września. Wyjazdy zagraniczne są zagrożeniem, kontynuował Alan Mongey przed Komisją Oireachtas ds. Covid-19, więc wakacje w Hiszpanii lub Portugalii, mogą być przeszkodą w powrocie do nauki uczniów młodszych i starszych.

Dzieci przebywające na zagranicznych wakacjach, mogą zostać potraktowane, jako potencjalne źródło zakażeń, więc prawdopodobne jest, że dyrektorzy szkół wymagać będą badań lekarskich, by wykluczyć chorobę lub domagać się 14-dniowej kwarantanny, o ile powrót z wakacji będzie miał miejsce tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Alan Mongey zaznaczył, iż nauczyciele i dyrektorzy szkół chcą, aby uczniowie wrócili po wakacjach do szkół, ale potrzebować będą w tym zakresie pomocy i współpracy swoich podopiecznych. System edukacji w Irlandii od nowego roku szkolnego funkcjonował będzie nieco inaczej, więc potrzebne jest współdziałanie nauczycieli, uczniów i ich rodziców, którzy podejmować będą decyzje o wyjazdach.

Dyrektor Mongey ze szkoły w Claregalway powiedział również, że pomoc oczekiwana jest także ze strony rządowej, bo szkoły potrzebować będą znacznie więcej pieniędzy na utrzymanie czystości i porządku, ale też na odpowiednie odkażanie klas i innych pomieszczeń w szkołach.

Bogdan Feręc

Źr: Oireahtras

Polska-IE: Udostępnij...
Dzisiaj rusza aplika
Irlandzka służba z
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish