Pojawią się nowe atrakcje turystyczne

Irlandia nie czeka, aż pokryzysowa manna zacznie jej spadać z nieba i już zaczyna myśleć o nowych atrakcjach, które przyciągać mają zarówno mieszkańców kraju, jak i gości z zagranicy.

Już niebawem pojawi się pierwsza w Irlandii kolejka linowa, ale też symulator lotu, a ten połączony zostanie z nauką historii kraju. Ogółem na rozwój nowych atrakcji, jakie pojawią się na wyspie, przeznaczono dotację w wysokości ponad 73 mln €, a większą część tej kwoty wyłoży Fáilte Ireland. 44,3 mln € przekaże właśnie Fáilte Ireland, natomiast pozostałe 29 mln €, pochodzić ma od inwestorów prywatnych i publicznych.

Wszystkie atrakcje zostaną rozrzucone po kraju, więc będą w hrabstwie Cavan, Donegal, Dublin oraz Mayo, chociaż dwie największe znajdą miejsce w Dublinie 1 i Donegal.

W centrum irlandzkiej stolicy stanie symulator lotu, który działać będzie pod nazwą „This is Ireland”, a połączony zostanie z opisami historycznych miejsc na wyspie. Projekt „Fort Dunree” w Buncrana przewiduje budowę kolejki linowej, która byłaby jedyną taką w Irlandii, a wwozić ma odwiedzających na wzgórze do Wysokiego Fortu. W Westport powstanie projekt „Wild Realms”, a koncentrować się będzie na dzikiej przyrodzie i lasach Irlandii. Projekty „Shannon Pot Discovery Centre” i „Cavan Burren Park”, obejmować mają temat rzeki Shannon, jej wpływu na środowisko i życie mieszkańców Irlandii, a w ramach tej atrakcji, powstanie też specjalny taras widokowy na dużą część rzeki.

Omawiając te inicjatywy, minister kultury Catherine Martin powiedziała, że działania, staną się najważniejszymi projektami Irlandii w najbliższych latach, by wzmocnić reputację wyspy na świecie, a także promować Irlandię, jako kraj, który warto odwiedzić.

Bogdan Feręc

Źr: Fáilte Ireland

Polska-IE: Udostępnij
Pierwszy raz od dwó
UKG, Unisys, Choice
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian