Pogrzeb zamordowanej nauczycielki

Dzisiaj o godzinie 11:00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe zamordowanej w Tullamore Ashling Murphy.

Msza Święta w kościele św. Brygidy w Mountbolus rozpocznie ceremonię pochówku, a straż honorową podczas uroczystości stanowić będą uczniowie z Coolanarney National School w Blue Ball, gdzie Ashling była uczennicą. Następnie, zamordowana młoda kobieta, pochowana zostanie na cmentarzu Lowertown.

Rodzina zamordowanej 23-latki poprosiła też uczestników ceremonii, aby przynieśli ze sobą instrumenty muzyczne i po mszy, wspólnie zagrali Ashling na pożegnanie.

Uroczystości transmitowane będą przez telewizję RTÉ, ale też za pośrednictwem internetu, a także strony www.rip.ie. Na tej samej stronie, wyłożona została także internetowa Księga Kondolencyjna, by osoby, które nie mogą wziąć udziału w pogrzebie, mogły dokonać wpisu i okazać wsparcie rodzinie.

Garda spodziewa się tłumów na pogrzebie Ashling, dlatego skierowała apel do uczestników, aby stosowali się do wszelkich poleceń policji, która pilnować będzie porządku podczas uroczystości. W pobliżu kościoła i cmentarza wyznaczono specjalne miejsca parkingowe, by uczestnicy pogrzebu, mogli zostawić tam swoje samochody. Miejsca te obsługiwane będą przez osoby do tego wyznaczone, a Garda prosi dodatkowo, by i stosować się również do ich zaleceń.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська