Pogoda na Wielkanoc

Met Éireann przygotował prognozę pogody na nadchodzące dni, a ta nie będzie taka, jakiej się wcześniej spodziewano.

Wielki Piątek będzie dniem ciepłym z dosyć dużą ilością zamglonego słońca, ale i wzrostem zachmurzenia. Na zachodzie i północy kraju pojawiać się będą okresowe ulewne opady deszczu, a temperatury od 15 do 19 stopni Celsjusza.

Wielka Sobota rozpocznie się dużym zachmurzeniem, gdzieniegdzie również mżawkami, ale pogoda wraz z upływem dnia, ma się nieco poprawiać i czasami zza chmur pokazywać się będzie słońce. Deszcz powróci w godzinach popołudniowych i wieczorem, a siła wiatru wzrośnie do umiarkowanej. Temperatury całkiem przyjemne, ale już niższe, bo od 12 do 17 stopni Celsjusza.

Niedziela Wielkanocna to prawdziwa przeplatanka okresów ze słońcem i deszczu, a ten czasami będzie intensywny. Temperatury w dzień od 13 do 15 stopni Celsjusza, natomiast wiatr umiarkowany, na północno-wschodnim wybrzeżu okresowo silny.

Poniedziałek Wielkanocny, czy też Lany Poniedziałek, będzie dniem głównie suchym, niekiedy ze słońcem, ale też umiarkowanym i silnym wiatrem ze wschodu i północnego-wschodu. Maksymalna temperatura w dzień do 14 stopni Celsjusza.

O ile wszystkie noce od piątku będą ciepłe, więc termometry wskazywać będą powyżej 5 stopni, to noc z poniedziałku na wtorek zrobi się zimna. Wtedy meteorolodzy przewidują spadki temperatur nawet do -1 stopnia Celsjusza.

Na kolejne dni zapowiadana jest stopniowa poprawa pogody, czyli więcej słońca, ale bez nachalnego wzrostu temperatur.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
4 tygodnie więzieni
My mamy siedzieć w
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish