Podziękowania dla Irish Coast Guard

Pracowity rok dla Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej podkreśla ich istotną rolę w ratowaniu życia

Dane pochodzące z raportów Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej przypominają nam o kluczowej pracy, jaką wykonują, aby ratować życie na naszych wybrzeżach, i że musimy zachować wielką ostrożność w wodzie, powiedział senator Fine Gael.

Senator Barry Ward przemawiał, gdy dane irlandzkiej Straży Przybrzeżnej pokazują, że jej jednostki odpowiedziały w ubiegłym roku na 1270 wezwań, a Dún Laoghaire Coast Guard / RNLI w okręgu senatora Warda odpowiedziała na jedną na dziesięć z tych misji.

Senator Ward stwierdził:

– Nasi członkowie i wolontariusze Straży Przybrzeżnej zasługują na ogromne uznanie za cenną pracę, którą wykonują. Jestem szczególnie dumny, widząc, jak ważną rolę odegrała stacja ratownicza Dún Laoghaire w odpowiadaniu na wezwania pomocy i ratowaniu życia. Najlepszym prezentem, jaki możemy im dać w tym nowym roku, jest ostrożność podczas przebywania na wodzie i w jej pobliżu. Przypomina się pływakom i kąpiącym się, aby informowali się o lokalnych zagrożeniach, a następnie mieli dostęp do ciepłej, suchej odzieży. Pamiętaj, aby zawsze komuś powiedzieć, dokąd się wybierasz i kiedy wrócisz. Straż Przybrzeżna może być zajęta, ale zawsze odbierze telefon pod numerem 112 lub 999, jeśli jesteś zaniepokojony lub potrzebujesz pomocy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Dún Laoghaire, którzy przyczynili się do odpowiedzi na jedną dziesiątą wezwań Straży Przybrzeżnej w 2020 roku.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian