Podwyżka limitu czynszu daje pewność najemcom

Decyzja rządu o ograniczeniu podwyżek czynszów do 2 procent w strefach presji czynszowej zapewni najemcom dalszą ochronę i bezpieczeństwo, powiedział senator z Fine Gael John Cummins.

Senator Cummins, rzecznik prasowy Fine Gael Seanad ds. mieszkalnictwa, potwierdził, że nowy limit będzie obowiązywał, gdy ogólna inflacja przekroczy 2%.

John Cummins:

– Ta decyzja dodatkowo wzmacnia prawa najemców i rozszerza kontrole czynszów, które zostały zainicjowane przez Fine Gael w 2016 roku. Kontynuacja wspaniałej pracy rozpoczętej przez Fine Gael zapewnia najemcom jasność i pewność w przyszłości. Decyzja o powiązaniu podwyżek czynszów z inflacją została podjęta przy założeniu, że inflacja wynosiła średnio 0,73% rocznie w ciągu ostatnich 3 lat. Ze względu na nieoczekiwany wzrost inflacji jasne było, że należy podjąć środki, aby zapewnić ochronę najemcom. Podkreślając, jak ważne jest kontrolowanie tego, cieszę się, że ta decyzja została podjęta. Fine Gael ma udokumentowane doświadczenie w ochronie praw lokatorów. Ten rząd wprowadził i nadal wprowadza wzmocnioną ochronę prawną dla najemców podczas pandemii. Wprowadziliśmy ukierunkowane zabezpieczenia dla najemców z zakazami eksmisji w okresach ograniczonego przemieszczania się oraz zabezpieczenia dla najemców, których dochody zostały naruszone przez pandemię. Decyzja gabinetu o dalszej ochronie najemców jest mile widziana.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Ogólnokrajowy zakaz
W planie działań n
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian