Podwójne ostrzeżenie pogodowe

Met Éireann opublikował, jak się wydaje pierwsze z serii ostrzeżeń pogodowych, a ma to związek ze zbliżającym się do wyspy huraganem Dennis.

Żółty Alert wejdzie w życie tej nocy, a obowiązywać będzie od godziny 3:00. W komunikacje Met Éireann ostrzega o bardzo silnym południowym i południowo-zachodnim wietrze, który wiać będzie z prędkością od 50 do 65 km/h, a w porywach do 100 km/h.

Następnie podmuchy wiatru zmienią kierunek i pojawiać się będą z północnego-zachodu, co może być wstępem do poważniejszych wydarzeń atmosferycznych.

Podmuchy najsilniejsze będą u południowych i zachodnich brzegów Irlandii oraz na wzniesieniach. Alert wydano dla całego kraju i obowiązywać będzie do godziny 20:00 w sobotę.

Kolejne Żółte Ostrzeżenie, również krajowe, dotyczy lokalnych obfitych opadów deszczu, a wejdzie w życie jutro o godzinie 6:00 i obowiązywać ma do godziny 21:00 tego samego dnia. W tym czasie meteorolodzy spodziewają się istotnej ilości deszczu, który może powodować podtopienia, zalania i powodzie. Met Éireann zapowiada też burze z piorunami, a jednocześnie zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu obowiązywania alertów, a nawet podniesienia ich poziomów.

Na bieżąco informacje o stanie pogody, śledzić można na stronie: https://www.met.ie/warnings.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE
Rocznica pewnego zam
„NAJCUDOWNIEJSZA S
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish