PODSUMOWANIE DŁUGIEGO CZERWCOWEGO WEEKENDU

Na opolskich drogach pierwsze dni wakacji zebrały tragiczne żniwo. W 11 wypadkach zginęły 4 osoby, 13 zostało rannych. W powiecie nyskim zderzyły się ze sobą 2 samochody – zginęły 2 osoby, w Brzegu zginął potrącony rowerzysta a w powiecie oleskim pasażerka volkswagena. Apelujemy o najwyższą ostrożność. Na drodze każdy może popełnić błąd, musimy być na to gotowi.

Długi czerwcowy weekend był na opolskich drogach wyjątkowo tragiczny w skutkach. W okresie od 19 do 23 czerwca miało miejsce 11 wypadków drogowych, z których 3 okazały się śmiertelne. Zginęły 4 osoby a 13 zostało rannych. W tym czasie policjanci zatrzymali 35 nietrzeźwych kierowców.

Najtragiczniejsze wypadki były w powiecie nyskim, oleskim i brzeskim. Pierwszy już w czwartek na trasie Brzeg – Łukowice Brzeskie. Potrącony został rowerzysta, który zginął na miejscu. W piątek w powiecie oleskim zderzyły się ze sobą 3 pojazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku był nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Kierowca audi uderzył w tył tira a następnie czołowo w volkswagena. Zginęła kobieta za kierownicą volkswagena. W niedzielę na DK 41 w powiecie nyskim czołowo zderzyły się ze sobą 2 samochody osobowe – na miejscu zginęły 2 osoby. To kierowca bmw i kierowca volkswagena. Pasażerki volkswagena trafiły do szpitala.

Apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Na drodze każdemu mogą przytrafić się błędy, dlatego zasada ograniczonego zaufania jest tutaj kluczowa. Dobre warunki na drogach nie gwarantują bezpieczeństwa. Upały natomiast osłabiają naszą czujność i koncentrację.

Policja.pl

Podziel się:

Casino Marino w Dubl
Międzynarodowy Dzie
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn