Podróżowanie dozwolone po hrabstwie

Micheál Martin ogłosił, jakie zmiany wejdą w życie, co ma przyczynić się do łagodzenia ograniczeń, a te, postępować mają niemal z każdym miesiącem, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

Jedną z ważniejszych zmian jest wydłużenie limitu odległości, na jaką będzie można oddalać się od miejsca zamieszkania, więc 12 kwietnia z 5 kilometrów, wydłużony zostaje do granic hrabstwa.

Od 12 kwietnia dwie zaszczepione osoby będą mogły spotykać się pomieszczeniach zamkniętych, a ilość uczestników uroczystości pogrzebowych zwiększona zostaje do 25 osób.

12 kwietnia wznowione zostaną prace budowlane, chociaż w niektórych przypadkach, możliwe są pewne ograniczenia, więc tylko część pracowników wykonywać będzie swoje obowiązki. Od tego samego dnia będą mogły spotykać się osoby z dwóch gospodarstw domowych, jednak wyłącznie na świeżym powietrzu i w celach rekreacyjnych.

28 kwietnia, w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu, w tym na polach golfowych, kortach tenisowych i podczas treningów bezkontaktowych, będą mogły brać udział osoby poniżej 8 roku życia. Również pod koniec kwietnia otwarte zostaną miejsca dziedzictw narodowego oraz atrakcje krajowe.

Taoiseach potwierdził, że ​​wraz ze wzrostem rozpowszechniania szczepionek, rząd planuje dalsze łagodzenie ograniczeń, a sytuacja zostanie zbadana pod koniec kwietnia, kiedy rząd przyjrzy się stopniowemu wznowieniu sprzedaży detalicznej, usług osobistych i bezkontaktowego treningu sportowego, usług religijnych, muzeów i galerii i bibliotek.

Premier potwierdził również, że w lipcu i sierpniu, spodziewa się znacznego wzrostu ilości szczepień, co da możliwość kolejnego luzowania ograniczeń i pozwoli na stopniowy powrót do normalności. Latem, większość firm ma już działać, jak miało to miejsce przed pandemią, a i uruchomiona zostanie większość usług publicznych, dodał premier.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij
"Półprodukt", czyl
Profesor Mirosław M
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian