Podróżni z UK, nadal łamią zakaz podróżowania

Sprawa podróży mieszkańców Wielkiej Brytanii do państw, gdzie obowiązuje zakaz podróży, zdaje się nie mieć końca, bo spragnieni wypoczynku w ciepłych krajach, znaleźli kolejną lukę w przepisach.

Brytyjskie prawo o pandemii stanowi, iż mieszkańców Zjednoczonego Królestwa, obowiązuje zakaz bezpośredniego podróżowania do niektórych państw. Taki zakaz nie obowiązuje natomiast w przypadku Irlandii, która niedawno, zmodyfikowała przepisy, a stało się to po uzgodnieniach ze stroną brytyjską. Mieszkańcy UK, podróżujący w celach turystycznych, narażeni są obecnie na wysoką karę po powrocie na łono ojczyzny, gdyż władze Irlandii, przekazują tamtejszym służbom informacje o podróżujących z zagranicy przez np. Dublin do Wielkiej Brytanii.

Przepisy te są jednak nadal nieścisłe, a luka powstała po użyciu jednego zaledwie słowa, a to mówi, „bezpośrednio”.

Turyści z Albionu uznali więc, że o ile zatrzymają się na kilka dni w Republice, przerwą swoją podróż i nie będą objęci przepisami o bezpośrednim podróżowaniu np. do Dubaju.

Obecnie nie ma jeszcze danych, czy zmniejszyła się ilość podróżnych z Wielkiej Brytanii, którzy przez Irlandię jechali na nieistotny wypoczynek, a te, pojawią się pod koniec tygodnia.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Landlord podglądacz
Rząd musi zmienić
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian