Podróżni nie zobaczą szybko „zielonej listy”. Kwarantanna podróżnych „trwa mać”

Zarówno poprzedni, jak i ten gabinet zapowiadały, że do 9 lipca stworzona zostanie lista państw, do których będzie można latać, a co ważniejsze wracać z nich i nie być wtłoczonym pod rygor dwutygodniowej kwarantanny.

Niestety mamy złą informację, bo ograniczenia dotyczące osób przylatujących lub powracających z zagranicy, prawdopodobnie nie zostaną zniesione przed 20 lipca, co wiąże się z decyzją gabinetu Micheála Martina. Jak zapowiedziano, lista raczej nie ukaże się w zapowiadanym wcześniej czasie, a sama publikacja „zielonej listy”, przesunięta została z powodu obaw o ponowne pojawienie się wirusa SARS-CoV-2.

Decyzja rządu ma być reakcją na odradzanie się koronawirusa w wielu państwach, w tym w tych popularnych wśród mieszkańców Irlandii, gdzie zazwyczaj spędzają oni wakacje.

Gabinet Martina zadecydował więc, by wstrzymać publikację listy krajów, co do których, nie będą stosowane restrykcyjne środki prewencji zdrowotnej, w tym 14-dniowa kwarantanna. Jak słyszymy w oficjalnym komunikacie wydanym przez rząd, publikacja „zielonej listy” krajów, do których można bezpiecznie podróżować, nie nastąpi w przyszłym tygodniu, jak się spodziewano, a zamiast tego, opublikowana zostanie 20 lipca. Wcześniej gabinet przejrzy porady dotyczące zdrowia publicznego i monitorować ma sytuację koronawirusową na świecie.

Decyzja rządu Martina, z całą pewnością nie spotka się z ciepłym przyjęciem przez rezydentów wyspy, jak i przez linie lotnicze, które od dawna żądają, by 14-dniowa kwarantanna, przestała w Irlandii obowiązywać.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Zdj: Dublin Airport

Polska-IE: Udostępnij...
Restauratorzy skarż
Czy to koronawirusow
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish