Podróbki na sklepowych półkach w Zielonej Górze

Policjanci z Zielonej Góry przestawili zarzuty właścicielce jednego ze sklepów w tym mieście związane z handlem tzw. podróbkami, czyli wyrobami z podrobionymi znakami firmowymi znanych marek – poinformowała w czwartek Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

W sklepie podejrzanej zakwestionowany został towar, którego oryginalne odpowiedniki byłby warte ponad 50 tys. zł; była to odzież, biżuteria i damskie torebki. Artykuły te były znacznie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, ale również dużo gorszej jakości.

„49-letnia mieszkanka Zielonej Góry usłyszała dziewięć zarzutów wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, których nie miała prawa używać” – powiedziała policjantka.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Do namierzania podróbek w sklepie zielonogórzanki doszło podczas kontroli, które we wrześniu br. na terenie miasta prowadzili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z przedstawicielem reprezentującym znane światowe marki odzieżowe.

„Policjanci z tego wydziału takie działania prowadzą przez cały rok. Przestrzegamy przed podobną działalnością i przypominamy, że sprzedaż towarów z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem” – zaznaczyła policjantka.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Według Ustawy prawo własności przemysłowej, za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Jeśli natomiast sprawca uczyni sobie z procederu stałe źródło utrzymania, to zagrożenie karą wzrasta do pięciu lat więzienia.

Polska-IE: Udostępnij
STRZELECCY POLICJANC
Krzysztof Bosak: PiS
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian