Podatki, mieszkalnictwo i pomoc to główny punkt programu spotkania biznesowego Fine Gael

Podatki, regulacje, mieszkalnictwo i dostęp do wsparcia rządowego były głównymi tematami spotkania biznesowego, w którym uczestniczyli ministrowie Fine Gael.

Właściciele firm i liderzy w Cork pojawili się na spotkaniu zorganizowanym przez Fine Gael w Rochestown Park Hotel.

Wydarzenie było okazją dla ministra przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia Simona Coveneya oraz ministra stanu ds. zatrudnienia i handlu detalicznego Neale’a Richmonda oraz posłanki Deirdre Clune do nawiązania kontaktu z członkami społeczności biznesowej z Cork i bezpośredniego wysłuchania ich o stojących przed nimi wyzwaniach i doświadczeniach.

Podczas wydarzenia ministrowie wysłuchali opinii środowiska biznesowego na różne tematy; od podatków po regulacje i dostęp do wsparcia rządowego. Omówiono również problematykę mieszkalnictwa, cyfryzacji, dekarbonizacji i turystyki.

Minister Coveney powiedział:

– Irlandzkie firmy udowodniły swoją odporność w ciągu ostatnich kilku lat, ale nadal borykają się z problemami, zwłaszcza w świetle rosnących kosztów energii. Program Tymczasowego Wsparcia Energii dla Biznesu (TBESS) ma na celu wspieranie firm, oferując naprawdę znaczne fundusze w wysokości do 15 000 EUR miesięcznie dla firm, których rachunki za energię wzrosły o 30%. Dla osób z wieloma lokalizacjami dostępna jest kwota do 45 000 € miesięcznie. W ramach TBESS dostępne są wystarczające fundusze i zachęcamy każdą firmę z każdego sektora do złożenia wniosku. Fine Gael to partia, która wspiera MŚP, które są podstawą naszej gospodarki w każdym mieście w Irlandii. Jeśli masz farmę, sklep na rogu, start-up, sklep detaliczny lub pomysł na biznes, Fine Gael jest po to, aby cię wesprzeć.

Minister Neale Richmond powiedział natomiast, że wydarzenie było doskonałą okazją do wysłuchania społeczności biznesowej w Cork i wysłuchania, co działa i jakie są obawy.

Neale Richmond:

– Minister Coveney i ja chcemy zapewnić, że wsparcie dla firm jest dostępne i, co ważniejsze, działa. Wyraźnie wynika to z odnowionego programu TBESS. Mając 1,35 miliarda euro przydzielonych w ramach budżetu na 2023 r., chcemy, aby te pieniądze zostały wydane i trafiły na konta bankowe firm, które ich potrzebują. Minister Coveney i ja jesteśmy dumni, że wspieramy biznes.

Eurodeputowana Fine Gael Deirdre Clune dodała:

– Byłam zachwycona spotkaniem z tak wieloma oddanymi i pracowitymi właścicielami firm. Wgląd w tematykę i doświadczenia właścicieli firm w Cork są nieocenione, gdy pracujemy nad stworzeniem bardziej odpornej i dobrze prosperującej gospodarki w Irlandii. Dziękuję organizatorom tego wydarzenia za zgromadzenie tak zróżnicowanej i zaangażowanej grupy właścicieli firm. Nie mogę się doczekać kontynuacji naszego dialogu i wspólnej pracy nad budowaniem lepszej przyszłości dla firm w całej Irlandii.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radę Małych Przedsiębiorstw i Przedsiębiorstw (SBE) Fine Gael.

W 2023 r. Rada SBE Fine Gael i ministrowie ds. biznesu Fine Gael planują szereg wydarzeń warsztatowych w całym kraju, aby spotkać się i nawiązać kontakt z właścicielami lokalnych firm oraz wziąć pod uwagę ich opinie, aby ulepszać i wspierać sektor małych i średnich przedsiębiorstw na szczeblu rządowym.

Po więcej informacji na temat Rady Małych Przedsiębiorstw i Przedsiębiorstw Fine Gael, prosimy o kontakt pod adresem enterprise@finegael.ie

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Photo Creative Commons Attribution 2.0 EU2017EE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: