Podano już prawie 220 000 dawek szczepionki

HSE poinformowało, że do tej pory, szczepienia przebiegają właściwie zgodnie z planem, ale wydaje się, iż mogłyby szybciej.

Health Service Executive dodaje, że podano 219 200 dawek, z czego 77 000 osób, otrzymało już drugą porcję wakcyny. W okresie ostatniego tygodnia udało się zaszczepić 51 200 osób, a z tej liczby 44 900 szczepień, wykonano w szpitalach.

Obecnie HSE skupia się, aby zaszczepić wszystkie osoby z grupy powyżej 70 roku życia, a co ważne, jak powiedział dr Paul Reid, prawdopodobnie uda się podać szczepionki w terminie. Szef HSE jest też zdania, że spełniły się obawy, bo już wcześniej przewidywano, że pierwszy kwartał 2021 roku i rozpoczęcie podawania szczepionek, nie obędzie się bez problemów.

Dr Paul Reid:

– Zawsze byliśmy bardzo pewni, że ten pierwszy kwartał będzie niepewny i nieprzewidywalny… pomiędzy dostawami a najbardziej odpowiednim wykorzystaniem każdej szczepionki. HSE dostarczyło wszystkie szczepionki bezpiecznie i na czas, a codzienne raportowanie liczby szczepień rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Obecnie osobom z grup priorytetowych, podaje się szczepionki Pfizer oraz Moderna, natomiast AstraZeneca, przeznaczona będzie dla osób młodszych, więc seniorzy, nie będą jej otrzymywać. W czasie najbliższych 48 godzin HSE spodziewa się otrzymać pełną ocenę przydatności szczepionki Oxford/AstraZeneca.

Bogdan Feręc

Źr: HSE

Polska-IE: Udostępnij
Samoizolacja przybyw
PRZEZ BLISKO 25 LAT
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian