Poczta Polska: ponad 1 tys. nowych aut do transportu przesyłek kurierskich i obsługi e-sklepów

Poczta Polska wyleasinguje ponad 1 tys. samochodów dostawczych do transportu m.in. przesyłek kurierskich i obsługi e-sklepów – poinformowała w piątek spółka.

Jak wskazała firma w piątkowym komunikacie, leasing ponad 1 tys. samochodów dostawczych to „efekt zawartych właśnie umów z ING Lease na samochody do 3,5 t marki Peugeot oraz z PKO Leasing S.A. na samochody o ładowności 8 t marki Iveco”.

Nowe auta mają zapewnić transport przesyłek kurierskich, obsługę klientów biznesowych, głównie e-sklepów oraz połączenia logistyczne placówek pocztowych z sortowniami.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Na podstawie umowy z firmą ING Lease Poczta wprowadzi 1 tys. 28 samochodów do 3,5 t w dwóch transzach. „Połowa z nich zostanie dostarczona do końca roku, druga część w pierwszym kwartale 2021” – wskazano. Zamówione peugeoty mają ładowność od 0,5 t do 1,7 t.

„Szczególnie teraz, kiedy przygotowujemy się do piku przedświątecznego, ważne jest dla nas zapewnienie sprawnego transportu do obsługi przesyłek dynamicznie rosnącego ryku eCommerce” – zaznaczył, cytowany w komunikacie, prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

W komunikacie podano, że do końca roku PKO Leasing dostarczy Poczcie 18 aut ciężarowych marki Iveco o ładowności do 8 t, pozostałe 25 ciężarówek dołączy do floty pocztowej w I kwartale 2021 r. Zamówione samochody będą miały nadwozie typu furgon, wyposażone w platformy załadunkowe w dwóch typach o ładowności do 4,5 t oraz do 8 ton.

Poczta Polska użytkuje ponad 5 tys. samochodów dostawczych różnego typu, w tym 20 elektrycznych. Dysponuje siecią 7,6 tys. placówek pocztowych, przewozi rocznie ok. 1,7 mld przesyłek. 

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian