Początek przedświątecznych zakupów. Ile wydamy w tym okresie?

Sprzedawcy detaliczni dzisiaj będą mieli swoje święto, a to za sprawą zniesienia ograniczeń, co oznacza, że klienci po sześciu tygodniach przerwy, ponownie pojawią się w sklepach.

Wraz z otwarciem tzw. nieistotnego handlu, rozpocznie się okres zakupów świątecznych, a to zwiastuje dobry czas dla sprzedawców, bo ci, spodziewają się dużej ilości klientów. Retail Ireland szacuje, że sprzedaż detaliczna wygeneruje w najbliższych 24 dniach 4,8 miliarda euro, które trafią do rąk handlowców, a i zwiększą się dochody państwa, z tytułu odprowadzanych podatków. Retail Ireland oblicza, że w okresie do świąt, każde statystyczne gospodarstwo domowe, wyda o 700 € więcej, niż w czasie ostatnich czterech tygodni, aby przygotować się odpowiednio do świąt Bożego Narodzenia.

Detaliści informowali również, że prowadząc działalność w sieci, uzyskiwali dochody, ale z całą pewnością, nie pokrywały one wszystkich kosztów, jakie ponosili z tytułu najmu lokali i innych opłat związanych z prowadzeniem biznesu. Właściciele sklepów i punktów usługowych spodziewają się, że wzmożony ruch przed świętami, da im trochę wytchnienia, a co za tym idzie, pomoże w odzyskaniu dawnych dochodów, więc uratuje biznesy przed likwidacją.

Retail Ireland wystąpiło z apelem, aby podczas przedświątecznych zakupów, ponownie korzystać z oferty małych rodzimych sklepów, które są bazą działalności detalicznej w Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Retail Ireland

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian