Początek otwarcia

Już dzisiaj o północy zaczęły obowiązywać nowe zalecenia dotyczące zasad zdrowia publicznego, co oznacza, że otwarte mogą być nieistotne placówki handlu detalicznego.

O ile mogą działać, to jeszcze nie w formie znanej nam sprzed pandemii, ale głównie na zasadach „kliknij i odbierz”. Oznacza to, że samego zakupu dokonujemy online, a po zamówioną pidżamę, bluzkę lub sweter, możemy udać się do drzwi sklepu, gdzie ów towar, zostanie nam wydany.

To wstęp do pełnego otwarcia sprzedaży detalicznej, gdyż o ile nic się nie zmieni, już 17 maja sklepy staną przed nami otworem, chociaż nadal trzeba będzie kierować się w nich pewnymi zasadami.

Otóż z zaleceń, jakie wydane zostały już sprzedawcom detalicznym, wynika, iż wszelkie nieistotne punkty handlowe, będą musiały od 17 maja wprowadzić zasadę ograniczonej ilości klientów przebywających wewnątrz placówek. Oczywiście wywołać to może zjawisko tworzących się przed wejściami kolejek, ale do tej drobnej niedogodności, zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Co ważne, prawdopodobnie nie będzie ona trwać zbyt długo, bo jak miało to miejsce w innych sklepach detalicznych, po pierwszych tygodniach pandemii, gdzie kolejki faktycznie ustawiały się przed wejściami, te następnie zniknęły i dostępu do supermarketów i większych sklepów spożywczych, broniki „agenci” ochrony, którzy przypominali jedynie o nałożeniu masek.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
HSE chce obniżenia
Premier wzywa do zac
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian