Początek 2022 roku z ochłodzeniem

Sylwester i Nowy Rok będą ciepłe, podobnie jak cały weekend, ale nie oznacza to, że obejdzie się bez intensywnych zjawisk atmosferycznych.

Cały noworoczny weekend pozostanie pod znakiem niespokojnej pogody, więc będą i opady deszczu, będzie też dosyć mocno wiało, ale i pokaże się słońce, chociaż chwilowo. Temperatury oscylować mają w granicach od 9 do 14 stopni Celsjusza, możliwe są także mżawki i poranne oraz wieczorne mgły.

Nie przewiduje się natomiast przymrozków, bo w nocy termometry wskazywać mają od 4 do 8 stopni Celsjusza, chociaż będą rejony kraju, gdzie słupki rtęci obniżą się do drugiej kreski.

Ciekawie zrobi się już w Sylwestra, bo w części Irlandii, na termometrach ujrzymy nawet 15 stopni, a to ewenement, nawet jak na ten kraj. W Nowy Rok nieco chłodniej, czyli od 12 do 14 st. C.

Zmiana pogody oczekiwana jest od poniedziałku lub wtorku w przyszłym tygodniu, doczekamy się wtedy ochłodzenia, więc wskazania zatrzymają się na ok. 10 stopniach Celsjusza. Wiatr stanie się też porywisty, a jego kierunek sugerować będzie, że zbliża się fala zimna. Nie jest wykluczone, że wraz z końcem przyszłego tygodnia, pojawią się nocne przymrozki, ale Met Éireann mówi tylko o takiej możliwości, czyli pewności nie ma.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sylwester z Tomaszem
Pozbawienie wolnośc
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська