Pobierz najnowsze wydanie An Phoblacht już dziś! Wspominamy strajki głodowe z 1981 r. 40 lat później

To wydanie An Phoblacht upamiętnia 40. rocznicę strajków głodowych w 1981 r. z wielkim wkładem, w tym artykułami byłych republikańskich więźniów Síle Darragh, Jima Gibneya, Chrissie McAuley i Pata Sheehana MLA. 

Są to potężne relacje z pierwszej ręki dotyczące wydarzeń z 1981 roku w więzieniu i poza nim. Relacja Pata Sheehana o swojej decyzji o rozpoczęciu strajku głodowego w 1981 roku jest uderzająca w swej surowej szczerości.

Ambasador Palestyny ​​w Irlandii dr Jilan Wahba Abdalmajid napisała artykuł dla An Phoblacht na temat ostatnich śmiertelnych ataków Izraela w Gazie i nieludzkich ataków na naród palestyński. 

Wraz z rosnącymi nierównościami i systemowym niedorozwojem gospodarczym na obszarach wiejskich, potencjał oferowany przez osadzenie Strategii Budowania Zamożności Społeczności (CWB) w społeczeństwie irlandzkim jest znaczny. Posłanka Sinn Féin Mairead Farrell przedstawia lewicową analizę budowania bogactwa społeczności, podczas gdy Joe Guinan wyjaśnia, w jaki sposób CWB przekształciło regiony w USA i Wielkiej Brytanii.

Zapisz się tutaj, aby otrzymać kopię: www.sinnfein.ie/anphoblacht.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
UE musi rozwinąć z
Prezydent Macron spo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian