Po nowym roku przesyłanie paczek będzie droższe

Kiedy zmienią się przepisy celne w Wielkiej Brytanii, spowodują wzrost kosztów dla firm spedycyjnych, a to oznacza, że i droższe będzie wysłanie paczki.

Zmiany nastąpią też w tzw. wirtualnym adresie, więc i jej zwrot obciążony zostanie dodatkową opłatą spedycyjną, a co istotne, także An Post wprowadzi zmiany w swojej usłudze AddressPal z Wielkiej Brytanii, aby dostosować się do nowych przepisów i zmian celnych.

To z kolei stało się przyczynkiem do zapowiedzi, jaką do mieszkańców Irlandii wysłały firmy spedycyjne, które stwierdziły, że od 1 stycznia 2021 roku, zmienią się ceny ich usług w zakresie dostarczania paczek i innych przesyłek.

Zmian cenników doczekają się klienci An Post, AddressPal, Nightline Parcel Motel, DPD oraz Parcel Wizard, czyli firm korzystających z „wirtualnych adresów” przed dostarczeniem ich do odbiorców w Irlandii. Nowymi opłatami obarczone zostaną przesyłki z USA, które przesyłane są za pośrednictwem firm z sąsiedniej wyspy oraz te, które przybywają bezpośrednio z Wielkiej Brytanii, a spowodowane będzie to brakiem umowy handlowej UE z Brytyjczykami i braku regulacji rynku przesyłek, co pozwoli na pobieranie wysokich opłat wysyłkowych.

Dodatkowo DPD poinformowało, że już 11 grudnia tego roku, zakończy usługę „wirtualny adres”, ze względu na wymogi celne.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Premier ma nadzieję
W kraju zmniejsza si
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian