Po co jest w tym kraju NPHET?

Jest całkiem prawdopodobne, że wiodącą rolę w zarządzaniu kryzysem koronawirusowym przejmie teraz rząd, a widać to po jego ostatniej decyzji.

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego otrzymał właśnie rządowe instrukcje, aby dokonał przeglądu środków, które dotyczą bliskich kontraktów, więc zniósł zasady, jakie obowiązują w tej chwili. Członkowie gabinetu uznali, że część środków, może nie mieć zastosowania, jak w przypadku izolacji bliskich kontaktów, które zaszczepione są trzecią dawką szczepionki Covid-19, więc osoby takie, nie będą musiały poddawać się kwarantannie, o ile zastosują inne środki bezpieczeństwa i nie wykazują covidowych objawów chorobowych.

Instrukcja, jaka dotarła do NPHET, podkreśla, iż wiele państw na całym świecie, w tym USA, stosuje takie właśnie zasady, a wprowadziły je, tamtejsze służby medyczne, by następnie zatwierdzone zostały przez rządy.

W tej sprawie Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego spotka się jutro, omówi instrukcje rządu, który chce zniesienia pewnych restrykcji, by następnie za poradą gabinetu, wydać poradę NPHET, a na podstawie porady NPHET, gabinet wprowadzi w życie rozporządzenie, które pochodzić będzie z NPHET, ale będzie właściwie poradą rządu, czyli poradą własną, bo to on skierował propozycje takich wytycznych do NPHET.

*

Bałagan? Tak! Dominacja nad służbami odpowiedzialnymi za stan epidemiologiczny kraju? Tak! Delegalizacja NPHET? Tak! Zarządzanie pandemią na szczeblu politycznym? Tak! Brak kompetencji? Tak!

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland raises intere
Czarny rynek testów
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська