Plastikowe osłony twarzy są nieefektywne

Dr Ronan Boland, lekarz rodzinny w Cork i były prezes Irlandzkiej Organizacji Medycznej (IMO) jest zdania, że plastikowe osłony twarzy, nie spełniają swojego zadania, przynajmniej w przypadku pracowników barów i restauracji.

Osoby zatrudnione w tych miejscach, pracują w środowisku podwyższonego ryzyka, więc bardziej skuteczne w ich przypadkach powinno być zakładanie maseczek lub maseczek i osłon twarzy, niż samych plastikowych ekranów, które nie chronią przed niczym.

W sektorze hotelarskim i gastronomicznym plastikowe przesłony są widokiem powszechnym, ponieważ nie mają właściwie wpływu na swobodne oddychanie, ale należy zaznaczyć, że chronią wyłącznie oczy, które w procesie zakażenia SARS-CoV-2, mają nikłe znaczenie.

Plastikowe maski, nie zapewniają odpowiedniej ochrony, więc powinny być stosowane wraz z innymi środkami ochrony osobistej, dodaje lekarz. Medyk podkreślił, że osłony twarzy, które spopularyzowały się w Irlandii, nigdy nie były projektowane, jako samodzielny środek prewencyjny, więc nie są przeznaczone do ochrony przed wirusami.

Właściciele barów, restauracji, pubów i hoteli, powinni zmienić podejście do tego środka ochrony i wymagać od pracowników, aby osłaniali twarze także maseczkami, które redukują wchłanianie aerozoli i zawartych tam wirusów oraz drobnoustrojów, dodał dr Boland.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Czarny scenariusz za
Wydatki na ratowanie
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian