Planowany rozwój lotniska Waterford

Kiedy gabinet zadecydował, że przekaże dodatkowe środki na rozwój i wsparcie lotnisk regionalnych, pojawiły się też możliwości realizacji pewnego projektu.

Władze lotniska Waterford od dawna myślały o przedłużeniu drogi startowej, jednak brak środków, skutecznie blokował rozpoczęcie inwestycji. Pieniądze, jakie przekaże rząd, w części pokryją jednak budowę nowego pasa startowego, a będzie on znacznie wydłużony, co pozwoli na starty i lądowania większych maszyn.

Tym samym lotnisko Waterford spodziewa się, że będzie mogło zaoferować też dodatkowe loty i zwiększy się w ten sposób oferta dla pasażerów.

Aktualnie w planach przebudowy i modernizacji pasa startowego planuje się jego naprawę i wydłużenie z 1433 do 2287 metrów, co będzie znaczne poprawiało dostępność tego lotniska dla samolotów.

An Bord Pleanála wydała już pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych, które rozpocząć się mają w najbliższym czasie, a obecnie wyłonić należy firmę, która podejmie się realizacji projektu.

Koszt modernizacji pasa startowego w Waterford ocenia się na ok. 12 milionów euro, z czego część pochodzić będzie ze środków własnych lotniska, część z pieniędzy budżetowych, a część, bo tego nie wykluczono, z inwestycji prywatnych.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Chodniki, jak tory p
Limity dochodów z m
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська