Plaga szczurów jest problemem dla Irlandii

Od chwili ogłoszenia pandemicznej blokady wstrzymano prace nad kontrolą populacji szczurów w Irlandii, a ta rozwinęła się do niebezpiecznych rozmiarów.

Jak mówi firma Rentokil, w Irlandii mamy obecnie do czynienia z plagą tych gryzoni, które poprzez brak działań człowieka, rozwinęła się ponad miarę, a szczury zostały bardzo ośmielone. Obecnie problem występuje we wszystkich dużych miastach, gdzie szczury biegają po ulicach, a widywane są zarówno wieczorami, jak i w ciągu dnia. Gryzonie najczęściej spotyka się w okolicach supermarketów i centrów handlowych, gdzie znały znakomite miejsca bytowania, ale też źródła pożywienia, bo śmietniki to ich darmowe restauracje.

Na tym nie koniec, gdyż szczurów jest na tyle dużo, że przenoszą się ze swoich stałych siedzib w okolicach parków i kanałów, do centrów miast i na osiedla, więc w okolice zamieszkane przez ludzi. Tam również znajdują całkiem spore ilości jedzenia, bo plastikowe śmietniki, nie stanowią dla nich żadnej przeszkody.

Dlatego Rentokil zaleca, aby w naszych domach, przy śmietnikach, przy wejściach do domów, ustawiać pułapki na te gryzonie, a i skontaktować się z wyspecjalizowanymi firmami, które dysponują potężniejszym arsenałem do zwalczania szkodników.

Rentokil nie zaleca, aby walczyć ze szczurami wyłącznie na własną rękę, bo to walka z góry skazana na przegraną, a i jest niebezpieczna, bo szczury są niekiedy agresywne. Ugryzienie przez szczura może zakończyć się poważnym zakażeniem, w tym wścieklizną, ale i innymi chorobami, groźnymi dla życia człowieka.

Dlatego ważne jest, po zaobserwowaniu szczura lub szczurów w okolicy naszego domu, natychmiast powiadomić firmę deratyzacyjną, a ta sprawdzi dokładnie domostwo, jego okolicę, ustawi pułapki na szczury, wyłoży trutki, co po jakimś czasie, powinno zmniejszyć ich obecność w naszych ogrodach, szopach, a niekiedy nawet na poddaszach domów.

Szczurów właściwie nie uda się wyeliminować całkowicie z naszego życia, ale trzeba ograniczyć ich bytność na tyle, by nie stały się problemem nie do zniesienia, dodaje Rentokil.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij...
4 faza odmrożenia
Ryanair ogranicza il
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish