Placki bananowe

W swojej ofercie mam dla ciebie niesamowicie słodką i zdrową przekąskę, którą możesz przygotować w mniej niż 15 minut i cieszyć się słodkim smakiem bez poczucia winy.


Bananowy placek spełnia funkcje standardowej przekąski / posiłku, którą możesz zjeść zarówno przed, jak i po treningu. Przed treningiem zwiększy twój poziom energii, uwalniając jej potrzebną ilość do wykonania treningu lub aktywności, lub tez pomoże w czasie regeneracji po treningowej.


Możesz bezpiecznie zjeść tę przekąskę do 30 minut przed aktywnością, bez względu na porę dnia. Możesz też zjeść ja bezpośrednio po treningu, jeśli jesteś głodny.
Jest odpowiednia dla dorosłych, jak i dzieci jako forma zdrowego posiłku, w przypadku uczucia głodu cukru.


Takich rodzajów posiłków unikaj natomiast , jeśli cierpisz na cukrzycę lub masz znaczne wahania kortyzolu.


Czego potrzebujesz, aby zrobić taki placek? (3 naleśniki)
– 1 dojrzały banan,
– 1 średnie jajko, (opcjonalnie)
– 4 łyżki płatków ryżowych / z kaszy gryczanej lub zwykłej owsianki,
– szczypta naturalnej soli,
– olej kokosowy.


W misce, rozgnieć banana widelcem, dodaj jajko i zamieszaj, dodaj owsiankę i sól, ponownie mieszając. Rozgrzej patelnie z olejem kokosowym, uformuj placki drewnianą łyżką. Smaż z każdej strony przez około 2-4 minuty na średnim ogniu.


Możesz zjeść je same lub z domowym dżemem czy świeżymi owocami. Na wierzch można również dodać domowy syrop czekoladowy.


Czekolada: (1 porcja)
– około 2 łyżki naturalnego masła lub oleju kokosowego
– około 1 łyżki cukru kokosowego 
– około 3 łyżki naturalnego proszku kakaowego
– około 1 łyżki wody


Rozgrzej wodę w rondlu, wsyp cukier kokosowy i poczekaj, aż się roztopi. Zdejmij rondel z ognia, wrzuć masło i poczekaj, aż się roztopi (utrzymuj na średnim ogniu). Cały czas mieszając szpatułką do ubijania, wsyp kakao powoli, jedną łyżkę po drugiej, cały czas mieszając. Mieszaj, aż mus czekoladowy będzie gotowy i gesty. Jeśli chcesz dodać więcej kakao lub cukru to jak najbardziej możesz, ale rob to powoli, aby mus się nie zważył.

Zapraszam do konsultacji.

Ewa Witek

www.4evafit.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Ryanair grozi likwid
Minister zapowiada g
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish