PKN Orlen rośnie i walczy o Słowację

We wrześniu organy antymonopolowe Austrii i Słowacji wyraziły zgodę na rozwój sieci stacji paliw Benzina na Słowacji. A w październiku Orlen zapowiada ich cobranding. Na ośmiu stacjach zakupionych u naszych południowych sąsiadów pojawi się logo Polskiego Koncernu Naftowego.

O wejściu na rynek słowacki poinformował  26 września prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek za pośrednictwem Twittera:

“Otrzymaliśmy pozytywne decyzje urzędów antymonopolowych Słowacji i Austrii dotyczące rozwoju naszej sieci na rynku słowackim! Za kilka tygodni za naszą płd. granicą będzie można zatankować już na 8 stacjach @PKN_ORLEN @BenzinaCZ. Myślimy również o dalszym rozwoju” – napisał Obajtek.

Do tej pory działała jedna stacja testowa Orlenu na Słowacji pod marką Benzina. Benzina to marka, która do tej pory była liderem na rynku czeskim. Funkcjonuje również w ramach Grupy Unipetrol. Orlen ma w niej 24 proc. udziałów w sprzedaży paliw.

ORLEN@PKN_ORLEN

Marka #ORLEN pojawi się na zagranicznych stacjach Koncernu! Rozpoczynamy proces cobrandingu, w efekcie którego, w ciągu kilku lat wszystkie nasze stacje w Europie mają działać pod jedną marką. #ORLENwEuropie60813:53 – 7 paź 2019Twitter Ads – informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 126

PKN Orlen obrała za cel wejście do czołówki rynku detalicznego na Słowacji. W tej chwili pierwszą trójkę tworzą: Slovnaft (z Grupy MOL) – z ok. 230 stacji, OMV – z ponad 100 stacjami i Shell – z ponad 80 stacjami. Ogółem słowacki rynek tworzy około 900 stacji paliw.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Słowacja to piąty kraj na którym będą funkcjonować stacje Orlen. Prowadzi także działalność wydobywczą na Kanadzie.

W trzecim kwartale 2019 r. Orlen odnotował wzrost sprzedaży paliw o 5%.

Daniel Obajtek@DanielObajtek

#ORLEN3Q19: Nasi klienci coraz chętniej odwiedzają stacje Grupy @PKN_ORLEN. W detalu odnotowaliśmy najwyższy w historii wynik operacyjny 925 mln zł, o 202 mln zł więcej niż przed rokiem. W tym czasie zwiększyliśmy sprzedaż paliw o 5% i udziały we wszystkich rynkach zagranicznych.

Zobacz obraz na Twitterze

18007:47 – 24 paź 2019Twitter Ads – informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 61

Agencja Informacyjna

Agencja InformacyjnaGospodarka

Polska-IE
Funkcjonariusze Komi
Gry z przemocą - ja
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish