Piwo będzie pite na czas

Nie do końca wiadomo, w jakim kierunku pójdzie sektor pubów w Irlandii, jakie środki bezpieczeństwa pozostaną, a jakie nie, ale z całą pewnością proponuje się, żeby piwo pite było na czas.

Fáilte Ireland zaproponowała wytyczne dla pubów, które będą mogły stanąć otworem, ale zobowiązane będą stosować się do wielu reguł, w tym dystansu społecznego. Co zastanawiające, proponuje się zmniejszenie dystansu społecznego w pubach, co pozwoli na przyjęcie większej ilości amatorów kufelka Guinnessa, ale żeby nie było aż tak pięknie, wtedy w pubie będzie można przebywać tylko 90 minut.

Zasada dotyczyć ma obiektów, które otwarte zostaną 29 czerwca, wiec tych, które serwują posiłki.

Propozycję ciepło przyjęli przedstawiciele branży hotelarsko-gastronomicznej, również właściciele pubów, ale tu małe zastrzeżenie, bo zasada dotyczyć będzie wyłącznie miejsc, w których serwuje się posiłki. I tu kolejna ciekawostka, bo pub będzie mógł zmniejszyć dystans społeczny do jednego metra, o ile w tymże można zamówić posiłek główny, a ten kosztuje przynajmniej 9 €. Wtedy klient będzie miał czas na jego konsumpcję, co sugeruje się w wytycznych, a i wypić kufel piwa, by następnie obsługa, która stać będzie nad gościem z zegarkiem w ręku, poinformowała go, iż jego czas dobiegł końca, więc…

Następny proszę.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish