Piotr Słotwiński: Irlandzka „karta paszportowa”

W niedzielę zaaplikowałem przez internet o irlandzką Passport Card, dzisiaj, tj. w czwartek, już znalazła się w mojej skrzynce pocztowej. Jak zwykle przysłana zwykłym listem 😉

„Karta paszportowa” to do pewnego stopnia odpowiednik naszego dowodu osobistego, umożliwia podróżowanie po krajach UE i EOG. Żeby ją otrzymać trzeba wcześniej posiadać irlandzki paszport. Aplikuje się o nią wypełniając online prosty formularz na stronie dfa.ie/passportcard, trzeba dołączyć zdjęcie które można zrobić sobie w domu wg wytycznych umieszczonych na stronie.

System wstępnie sprawdza czy zdjęcie może być zaakceptowane, uiszcza się opłatę – i już. Na e-mail otrzymujemy potwierdzenie i nr dzięki któremu możemy sprawdzić jaki jest szacowany termin otrzymania karty. Wstępnie wyliczono mi go na 12 września, dostałem ją tydzień wcześniej wraz z listem w którym polecono ją natychmiast podpisać, co uczyniłem 😉 Z tyłu ma swego rodzaju hologram z pomniejszoną wersją zdjęcia posiadacza karty i danymi osobowymi.  Jest ważna przez 5 lat.

Autor: Piotr Słotwiński 

Źr: https://www.piotrslotwinski.com/

Podziel się:

Eurostat: Polska na
PiS chce podnosić p
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn