Piotr Duda ostrzega: Spór w Tesco będzie sporem z całą Solidarnością i zyska wymiar międzynarodowy

7 listopada br. na parkingu Tesco w Rzeszowie, na al. Powstańców Warszawy odbyła się pikieta w obronie przewodniczącej Komisji Oddziałowej Solidarności w Tesco, Agaty Strzałkowskiej. Na proteście odczytano specjalny list od przewodniczącego NSZZ Solidarność, Piotra Dudy.

,,(…) To co robi zarząd Tesco, to nie tylko łamanie polskiego prawa, w tym konstytucji gwarantującej wolność i swobodę działalności związkowej, ale jest też pogwałceniem elementarnych standardów obowiązujących w Unii Europejskiej. Dlatego wzywamy zarząd Tesco Polska o zaprzestanie tych praktyk, ostrzegając jednocześnie, że spór z Solidarnością w Tesco, będzie sporem z całą Solidarnością i zyska wymiar międzynarodowy. I taką pisemną informację, przekażemy po (…) pikiecie do zarządu i rady nadzorczej Tesco (…)” – napisał w liście do związkowców przewodniczący NSZZ Solidarność.

Agata Strzałkowska jest przewodniczącą Komisji Oddziałowej Solidarności w Tesco w Rzeszowie, a także pełni również funkcję społecznego inspektora pracy oraz członka Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Tesco Polska. Jak podają związkowcy, najpierw zwolniona z pracy, następnie decyzją sądu przywrócona. W kolejnych latach, gdy wystąpiła w obronie pracowników, doczekała się sprawy karnej. Postępowanie przed sądem trwało półtora roku, a Agata Strzałkowska została oczyszczona ze wszystkich zarzutów. Tydzień po ogłoszeniu wyroku otrzymała jednak kolejne wypowiedzenie warunków pracy.

– Nie mam kontaktu z klientem, rozliczamy finansowo sklep. Zaproponowano mi natomiast pracę fizyczną na dziale. Jestem po dwóch operacjach, więc byłoby to dla mnie straszne obciążenie. Pracodawca wykorzystuje zwolnienia grupowe, żeby pogorszyć mi warunki pracy. W mojej ocenie jest to działanie celowe – powiedziała w rozmowie z „TS” Agata Strzałkowska.

Źr: DlaHandlu.pl>>>

DlaHandlu.pl - pełny obraz handlu: rynek, konsument, trendy

Znajdź nas:

Uroczystość z okaz
Nie wszyscy Polacy s
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn